Jmenuji se Franta Dostál.
Utratím vše co jsem dostal,
odstupné i sociálky,
mám rád blízka, také dálky.
Z důchodu mám velké zisky,
místo rumu piju whisky,
letadly zásadně létám,
když chci poznat krásy světa.
Nevyhnu se ani vlaku,
busu nebo auťáku,
do míst tam, kam nelétají,
co jsou světa na pokraji.
Přivydělat nemusím si,
to platilo možná kdysi,
dnes nám páni z parlamentu
zajišťují tučnou rentu.
Je to sic ve virtuálu,
na všechno však pěji chválu,
stěžovat si nemá cenu.
Jednou všechno zapomenu.
2
komentáře
Lidmila Nejedlá
11.4.2015 12:46
Jmenuje se fakt Franta Dostál? Není to Fero Giňa a skutečnost?
Marie Magdalena Klosová
10.4.2015 19:35
Trochu ironie,vtip,špetka sarkasmu a hrst optimistického pohledu na svět a na stáří a je z toho podařená básnička!
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?