To hořké Unicum zapiju hořkým pivem,
po jedné štamprli nebudu pod vlivem,
za volant nesednu, půjdu se projít pěšky,
na kopec nad městem, co nazývá se Češky.
Unicum likér je maďarský a zdravý,
své zemi přinesl jistě hodně slávy,
kříž v znaku červený lék ten jasně značí,
laik, ba i odborník ví hned, o co kráčí.
Na zdraví nalévám štamprličku druhou,
před cestou do kopce bude jistě vzpruhou,
pak teprv vykročím, a to nohou pravou,
nejen tělo, pak i mysl budu míti zdravou.
3
komentáře
Michaela Přibová
14.5.2015 14:13
Budete mít nejen mysl zdravou, ale také veselou. A ať vám dlouho vydrží. Díky. :))
Lidmila Nejedlá
14.5.2015 09:33
Cvakla bych si s Vámi, tak na zdraví!
Zuzana Pivcová
14.5.2015 07:01
Štamprle a vycházka se nevylučují, obojí Vám určitě přispěje k pohodě, a ta pak dává vzniknout takovéhle vtipné básničce.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?