Na nástupišti místo občerstvení
teď levné knihy koupíte
nebudete však najezeni
leč moudrosti se dovíte
Pryč je doba párků piva
člověk se jen smutně dívá
nostalgicky vzpomíná si
jaké to bývaly časy
Máčák párek v šťávě vlastní
dávali si lidé šťastni
že do vlaku půjdou syti
i s nápojem na zapití
Dnes jedou s duševní stravou
myšlenky bloudí jim hlavou
k čemu že ta změna vlastně
když to bývalo tak krásné
9
komentářů
Alena Tollarová
31.5.2015 23:47
Na trati Praha-Děčín v Roudnici podával pán do okének zmrzlinu. Pořád ho vidím před očima. A bramborák na nádraží Praha-střed? Och, stál 1,- Kč.
Eva Balúchová
31.5.2015 21:51
My jsme s Maruškou jely vlakem EC z Poděbrad ze srazu a donesly nám kafé až do kupé.Možná měly i párky s hořčicí :-))
Marie Magdalena Klosová
31.5.2015 18:48
Dostala jsem chuť na párek s hořčicí s chutí liž dávno neopakovatelnou.
Olga Štolbová
31.5.2015 09:30
Zdeňku, milá vzpomínka. Pro mne byla cesta vlakem vždycky úžasný zážitek a tohle k tomu také patřilo. ***
Hana Rypáčková
30.5.2015 12:43
Přesně ,Zuzko, ty mi to vždycky vezmeš z úst.Jak běhali podél vlaků si dobře pamatuji....
Jana Drobňáková
30.5.2015 10:38
"Nielen chlebom je človek živý", povedal ktosi múdrejší :). Boli to pekné časy preto, že sme boli mladí a skutočne párky boli chutnejšie, ale trvám na mojej prvej vete.
Jitka Chodorová
30.5.2015 09:12
Když jsem ještě jezdívala vlakem,tak na trase Plzeň -Praha, ve stanici Zdice vyvolávali zmrzlinu,jednou jsem si jí koupila přes okénko a musím konstatovat,že chutnější vanilkovou zmrzlinu jsem nikdy nejedla,že by to bylo tím způsobem nákupu?
Zuzana Pivcová
30.5.2015 08:53
A já si ještě pamatuji, když jsme jeli vlakem do Českého ráje a někde na nádraží opravdu ještě vyvolávali: Horké párky, limonáda! Asi jednou se nám také podařilo si okénkem narychlo do vlaku něco koupit. To byl zážitek!
Eva Balúchová
30.5.2015 08:14
Taky si nostalgicky vzpomínám když nám maminka koupila na nádraží housku se salámem.Dodnes cítím tu chuť.Doma jsme salámy nejedli,byl to pro mě vždycky svátek.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?