Byli jsme dva, teď jdeme tři, vyšli jsme za ranního bezvětří, stíráme rosu na kolejích.
Po kolejích táhnem bosí, cestou zpívají nám kosi, hledáme rosu na kolejích.
Ušli jsme spolu tisíc mil, stopy nám déšť i vítr smyl, sbíráme rosu na kolejích.
Vtipnější vyhrává - literární soutěž magazínu i60.cz. Úkolem soutěžících je napsat příspěvek (příběh, povídku, glosu), jehož téma vychází ze zveřejněných fotografií. Pravidla soutěže a fotografie najdete zde.
Těch tisíc mil..., pěkné. Mám ráda rosu, jen nevím, proč jsem si dlouhou dobu zpívala od Wabiho - ne Rosu na kolejích, ale na kolenou, jak už jsem kdesi psala. Po dnešní otázce dne mne napadá, že jsem snad v minulém životě byla tou, co denně v kleče žala trávu! :(((