Navštívil Jan český market,
tam pak zůstal v šoku,
vracel se zpět posmutnělý,
až se slzou v oku.
Byl tam s ženou kdysi dříve,
tak dávno to zase není,
netušil však že tak rychle,
k drahotě se ceny změní.
Akční ceny i ty slevy,
snad den po dni zdražovali.
Málo jim jen z penze zbylo,
nekouřili nechlastali.
Přítel jeho v zahraničí
s penzí snadno vystačí,
i když ceny v jejich marktech
vůbec nejsou jinačí.
10
komentářů
Zdeněk Horenský
31.10.2015 17:41
Pro zajímavost: Billa v Rakousku(počítám 1 EUR je 27,50Kč) - smetana do kávy Maresi 472 ml = 32,- Kč; čokoláda Milka 300g = 54,-; čokoláda Bensdorp 300g = 54,- Kč; krabice třešňová limonáda 1,5 l = 27,- Kč; víno Grüner Veltliner 0,7 l = 72,- Kč; salám Kantwurst 300g = 110,-Kč; uherák 300g = 150,-Kč; maliny malá vanička = 60,- Kč. Většinou v nějaké akci, třeba u Milky 1 ks = 95,- Kč a od dvou kusů 54,- Kč.
Počítáno z účtenky. Při celém nákupu ušetřeno v akcích 213,- Kč!
Hana Rypáčková
30.10.2015 15:13
Básničky ze života se mi líbí.V minulém století jsme se divili, že Rakušani jsou tak šetrní.Nesmělo se nechat rozsvíceno, voda se stahovala na minimum, za činži dali víc než my, jídlo bylo vzácné, houstičkami šetřili./Byli to důchodci. Nynější důchodci se mají mnohem lépe než naši důchodci, kteří se nemají špatně, ale naše mladší generace neodvádí daně./Chcete doklad?Budete to mít dražší/.
Lidmila Nejedlá
30.10.2015 13:56
Nejen že vystačí, ale kvalita je mnohdy lepší.
Jana Šenbergerová
30.10.2015 13:54
I když nemám s čím srovnávat, také se vracím z našich marketů posmutnělá. Sama jsem zvědavá s jakou se dnes vrátíte.
Zuzana Pivcová
30.10.2015 07:38
S porovnáním souhlasím, hotové potraviny jseou v Německu opravdu často levnější než u nás.
Zdeněk Horenský
29.10.2015 22:01
Zítra si to zjistím v Rakousku pro jistotu zda jsem jen nefantazíroval. Je to cesta z HU zpět 30.10.
Jarmila Komberec Jakubcová
29.10.2015 19:20
Vtipné a bohužel i pravdivé.
Květoslava HOUDKOVÁ
29.10.2015 17:31
Vydržme = bude líp. Valorizace Kč 40,- jakž takž postačí na balík toaleťáku, abycho se mohli nas... !
Elena Valeriánová
29.10.2015 17:10
Ach jo! Pravda pravdoucí pane vedoucí.
Vladka Steinová
29.10.2015 17:01
Dobrý večer, ještě než jsem rozklikla Vaši báseň, dle názvu jsem tušila, že autorem jste Vy.Pokaždé se zasměji Vašim vtipným rýmům.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?