Bílý pokoj nemocniční
zprvu stísněný se zdál,
pacienti byli čtyři,
prostor se tím zmenšoval.
Ve čtvrtek ráno skončil jeden,
přeléčen se domů bral,
a tentýž den odpoledne,
další za ním pospíchal.
V pátek potom i ten třetí
na víkend byl propuštěn,
tak ten čtvrtý z pacientů
zůstal sám a opuštěn.
Najednou byl pokoj velký,
v něm tři prázdné postele,
také změna akustická,
ticho jako v kostele.
3
komentáře
Zuzana Pivcová
24.9.2013 19:18
Je pravda, že často bývám ráda sama. ale kdybych musela do nemocnice, asi bych uvítala společnost spřízněných duší, protože tam jsou si všichni najednou dost rovni.
Jiří Libánský
24.9.2013 18:41
Povedené veršování s dobrou myšlenkou, srozumitelně vyjádřenou.
Jana Šenbergerová
23.9.2013 23:09
Povedená! Krásná ukázka toho, jak je všechno relativní.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?