Téma je nastíněno lehce, ale tak dokonale, že neomylně vede čtenářovu fantazii ke krásné poetice. Tato báseň se mi líbí. Je dobře napsaná. Krásné nenásilné tématické členění ve dvou časových rovinách.
Je to moc hezké, ale s tou optimistickou vidinou z druhé sloky (...budeme se hřát...) to není, Jíťo, přece jen vzpomínka na mládí, básnička se mohla klidně jmenovat třeba Znovu jako tenkrát nebo jen Jako tenkrát.