Ilustrační foto: Image courtesy of stockimages / FreeDigitalPhotos.net
Sobotní večer a člověk sám, dvě sklenky od vína, čí je to vina, že láhev nedopitá se vyčítavě dívá, kde je ten chlap, co tu měl být a někde jinde je, kam zmizela naděje, naděje na chvíli, co jsme se těšili a slza stéká těžce po líci, a ani věřící, nevěří tomu, že láska k tomu domu se opět navrátí.
Až v určitém věku můžeme my holky napsat to, co paní Jitka a není to klišé a víme, že neodvane to čas a nebude se nám to zdát po čase zbytečně uplakané, a že neobjeví se nový chlap . Takový. Jen jednou byl to pro některou z nás ten pravý.
Ahoj Jíťo, ta básnička je prostě úžasná, souhlasím se všemi přede mnou, ale Pavel Král poradil nejlíp, pozvi na vínko kamarádku. Škoda, že nebydlím někde blíž, občas bychom spolu přišly na lepší myšlenky. O.♥
Sice v pondělí rozumím sobotní náladě, ale ke druhé sklence bych pozval kamaráda nebo kamarádku a nebylo by tak smutno. Je třeba použít techniku " kyselé hrozny". Třeba je to dobře, že tu není ten chlap co tu měl být. Všechno zlé je pro něco dobré. Jak říká citát, odečti si vlastní vinu a ostatní už uneseš lehce. :-)
Ten prožitý smutek Tě motivuje k dokonalé literární tvorbě.
Jituš, když se ale stane to, co tak hezky vzkazuje Jana (i další), pak věřím, že Ty i my se budeme těšit z Tvé krásné poezie.
Přeji Ti lásku bez slz.
Kdyby rybář naříkal pokaždé, když ryba nezabere nebo se vysmekne z háčku, to by bylo pláče...
Jituško, miluj sama sebe. Budeš mít jistotu, že láska tvůj dům neopouští.
Věru smutné vylíčení sobotního večera,zřejmě se vůbec nepovedl a zůstalo jen zarmoucené srdíčko.Ještě že není všem dnům konec,jak se říká,tak nebuď Jituško malověrná,však on se některý povede....Přeji hodně štěstí....