Usměj se raděj Aleši,
dát přes hubu nic neřeší,
jen se klidně dívej,
radš si v duchu zpívej,
protivníka míň to potěší.
Rvačkou obhájit chceš svoji čest,
v kapse zatínáš již ruku v pěst,
i když svrbí dlaně
spoléhat se na ně?
Každý uhněten jste z jiných těst.
Smírnou cestou přece možno jít,
než se začít pro slečnu hned bít,
stačí podat si ruce,
necloumat s nimi prudce,
a zajít někam zapařit.
2
komentáře
Jaroslava Handlová
30.7.2014 10:37
Já jsem pro smír bez facek. Proto se mi tyto verše líbí zcela bez výhrad. S úsměvem jde všechno líp!
Zuzana Pivcová
29.7.2014 07:58
U mužů se mi líbí, že si dokáží dát přes hubu, tím to leckdy považují za vyřešené a mohou jít spolu i zapařit. Složitá ženská duše v sobě dusí hněv nebo hořkost, případně ji ventiluje někde jinde, jen ne na správném místě. Jistě jsou i výjimky, ale ....
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?