Ilustrační foto: cz.wikipedia.org
Děti naše, děti vaše
rády mají Mikuláše.
Vznešený a tajemný je,
když svou berlou pokyvuje.
I doprovod s sebou mívá,
za andělem čert se skrývá.
Když řetězem zařinčí,
zlobivci se přikrčí.
Žádný v pytli skončit nechce,
a i když jim není lehce,
rychle něco přednášejí,
někteří i píseň pějí.
Co když brzy přestanou,
copak asi dostanou?
Bramboru a kousek uhlí!
Strachy stojí celí ztuhlí.
Anděl vždycky laskavě
hladí všechny po hlavě.
Nad zlobivci, nad hodnými
zamává jen křídly svými.
V koši plno sladkostí,
děti září radostí.
Hodnocení článku:
0 hodnocení
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte
přihlásit
Děkuji, děkuji, děkuji.
Pochvaly já miluji.
Když se žádná nedostaví,
něco sladkého to spraví. :-)
Milé,pěkné,laskavé,
naší Janě ku chvále.
Mikuláše potěšila,
pár sladkostí zasloužila.
Eva Balúchová
6.12.2014 20:49
Jani,i já chválím.Pro mě krásné,jasné,srozumitelné a milé.
Lidmila Nejedlá
6.12.2014 16:56
Hezké, prosté, veselé, pravdivé. A naše české.
Vaše slova jsou moc milá.
Ráda jsem vás potěšila. :-)
Růžena Antlová
6.12.2014 16:37
to je pěkný !
VANDA Blaškovič
6.12.2014 14:11
Děti září radostí a já také Jano! Děkuji. Pozdravuji na sever !!
Zuzana Pivcová
5.12.2014 14:46
Vylíčit mikulášskou nadílku ve verších je hodně nelehké, navíc pak použít malebná neotřelá slova, která celou atmosféru dokouzlí i zvukově.
Olga Štolbová
5.12.2014 14:33
Jani, to se ti povedlo moc pěkně. Žasnu, jak vy babičky umíte pro svá vnoučátka vykouzlit krásné básničky.
Jitka Chodorová
5.12.2014 13:16
Kouzelné veršování Jano,moc se mi to líbí.