Také jezdím ráda na kole, ale žiji v horách a vyjížděk po rovině je tu tedy pomálu. Vlak nám ve všední dny zrušili, takže do rovinatější krajiny se dostaneme jen v Polsku, kde můžeme ujet i desítky kilometrů, aniž bychom zničili svá "seniorská" těla. :-))
Kdysi přeprava kola po železnici byl problém. Jen na velkých nádražích byly zavazadlové pokladny, kde se kolo odevzdalo a bylo nejbližším nákladním vagónen odesláno na nádraží a tam, v zavazadlové pokladně bylo k vyzvednutí. Pamatujete?
To se s dnešní situací nedá srovnat. Ve vozech Elefant je dokonce na kola nejen vyhrazené místo, ale i držáky na zavěšení. Fandím všem, kteří zvednou zadek od televize nebo PC, popadnou kolo, hupnou do vlaku jedou si zajezdit někam do přírody. Z centra Prahy je to i na blízké Brdy 30km, a mnohé by to odradilo. Také každý nemá auto. A kdo má, a zažil kolony na pražských výpadovkách ví svoje. Já, ač teď už jezdím jen na trajku (trikke), který se složí a vejde i pod sedačku, cyklistiku podporuji. I když jinak nešetřím kritikou instituce České dráhy, to, že cyklisty dopraví do krásných míst naší republiky považuji za velmi záslužnou činnost.
Před lety mi takto jednoduchá možnost, vzít si sebou na výlet kolo, hodně chyběla.